Předávání cen proběhlo v italském Fioranu, kde má Ferrari testovací dráhu. Oceněny byly nejúspěšnější týmy a závodníci z celého světa, mezi kterými nemohl chybět ani český tým Bohemia Energy Scuderia Praha. Při slavnostním předávání tým reprezentovali jezdci Josef Král, Matteo Malucelli a manažer týmu Aleš Holan.

Průběhem celého galavečera provázal hosty společně s moderátorem i testovací pilot týmu F1 Scuderia Ferrari španěl Marc Gené. Jednotliví ocenění dostali ceny vyhotovené ze součástí vozů F1 použitých při závodech v rámci šampionátu Formule 1. Jezdci Král, Písařík a Malucelli si odnesli pohár tvořený čtyřmi ventily a pístem z monopostu Ferrari F1.

Zatímco Ital Matteo Malucelli to měl autem z domova do Fiorana necelou hodinu, českou část výpravy čekala podstatně delší cesta. Pro Josefa Krále to byla vůbec první oficiální náštěva Maranella a Fiorana. Své dojmy shrnul: “Když jsme s Alešem Holanem po deseti hodinách jízdy dorazili do Maranella, tak jsme nejprve absolvovali krátkou okružní jízdu po všech důležitých místech v Maranellu, počínaje kostelem v centru, kde se zvoní pokaždé, když tým Scuderia Ferrari vyhraje závody F1 a restaurací, kam chodil sám Enzo Ferrari na oběd konče. Poté jsme se přesunuli do muzea Ferrari, které rozhodně doporučuji každému, kdo pojede okolo Maranella, navštívit. No a na závěr samozřejmě slavnostní večeře přímo na trati ve Fioranu. Všechno byl opravdu krásný zážitek a navíc odjíždět s tak unikátní cenou domů bylo opravdu fajn. Snad navážeme na loňskou sezónu a budeme i letos podobně úspěšní.”

autor: Vladimír Kadera

[article id=149]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *