V Anglii přivítalo tým typické deštivé počasí umocněné teplotami nad bodem mrazu. Jezdci využili pro zvykání si na netypické závodní podmínky i oba volné tréninky ve čtvrtek před závodem. O tom, že ani konkurence přes zimu nespala, svědčí až devátá pozice Ferrari 488 GT3 na startovním roštu za dvěma prototypy a šesti vozu kategorie GT3.

První, pětihodinová, část závodu byla odstartována v pátek hodinu po poledni. Zkušené posádce se dařilo v proměnlivém počasí postupovat pořadím vzhůru a to i díky skvěle zvládnutým zastávkám v boxech. Po 4 hodinách se již objevila na prvním místě absolutního pořadí, které udržela v neustávajícím dešti až do cíle první části závodu.

Sobotní ráno, před startem druhé části závodu, přineslo týmu nečekanou studenou sprchu. A to nejen díky pokračujícímu dešti, ale hlavně z důvodu sdělení ředitelství závodu o udělení penalizace odečtení 5 (!) kol, které kromě týmu obdržel i tým FF Corse startující rovněž s vozem Ferrari 488 GT3. Oba týmy podaly okamžitě protest, kontroverzní penalizace však nebyla zrušena, ale nakonec pouze snížena na odečet 2 kol.

Náročné podmínky na trati přetrvávaly i po startu druhé části závodu. Přes snahu posádky to po započtení penalizace na lepší konečný výsledek než čtvrté místo mezi vozy GT bohužel nestačilo.

Takto vnímal závodní víkend jezdec Josef Král: „Silverstone byl extrémně těžký start do nové sezóny. V průběhu kvalifikace již bylo vidět, že to nebude procházka růžovou zahradou, protože start z 9. pozice rozhodně nebyl to, v co jsme doufali. K tomu všemu typické anglické počasí, které se každou hodinu měnilo, nám dávalo pěkně zabrat. První část 12tihodinového závodu nám ale i přes to všechno vyšla náramně. Byly jsme prozatímní lídři a vše nasvědčovalo dobrému průběhu víkendu. Bohužel druhá část už nebyla tak úspěšná. Chyběla nám rychlost na základě sníženého BoP a penalizace dvou kol nám také příliš nepomohla. Konečné 4. místo proto můžeme pokládat za úspěch a maximum, kterého jsme mohli dosáhnout. Věřím, že příští závod už bude štěstí opět na naší straně.“

[article id=4635]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *