Nepřehlédnutelná novinka díky matně oranžovému metalickému laku Frozen Orange uhranula nejednoho návštěvníka. Pokud by vás zajímalo jak by vypadala nová Toyota Supra jako kabriolet, tak asi nějak takhle. Vzhled je dynamický až agresivní a podle faktů tak nejenom vypadá. Rozložení hmotnosti 50:50, řidič sedí přesně uprostřed, motor uložený vpředu, náhon na zadek, široký rozchod kol a nízko položené těžiště.

BMW Z4 M40i First Edition bude k mání s řadovým šestiválcem o výkonu 250 kW / 340 koní, sportovním podvozkem s aktivně řízenými tlumiči, sportovním brzdovým systémem M a elektronicky řízeném zadním diferenciálem. Ve výsledku to všechno dělá stovku za 4,6 sekundy.

To ale není dominanta první edice, ta je totiž vyšperkovaná jak to jen BMW umí. Antracitová elektricky ovládaná střecha se stříbrným efektem, dvoubarevná 19 palcová kola, digitální kokpit, černé kožené čalounění Vernasca s dekorativním prošíváním, ambientní osvětlení a známý audiosystém od Harman Kardon. Dále pak adaptivní LED matrixové světlomety nebo vůbec poprvé head-up displej.

Kompletní technické informace, včetně všech dostupných motorizací uveřejní automobilka až 19. září letošního roku. Evropskou premiéru si nová Z4 odbude na letošním pařížském autosalonu.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *