Někdy v příštích týdnech představí švédská automobilka Volvo zbrusu novou S60 a vstoupí s ním zároveň do své nové éry. V tomto modelu již totiž nenajdete ani jeden dieselový motor. Toto rozhodnutí je oficiální a poukazuje tak na příslib budoucnosti o automobilech Volvo bez spalovacích motorů. Tohle je, zdá se, první krok.

Pohonné jednotky tak budou mix čtyřválcových benzínových motorů E-Drive a dvou hybridů. Hybridní pohony budou sdíleny s již známým modelem V60 a půjde o T6 Twin Engine AWD, s výkonem 253 kW / 340 koní. A T6 Twin Engine AWD 290 kW / 390 koní.

Podle slov Hakana Samuelssona, generálního ředitele značky Volvo: „Naše budoucnost je v elektrickém pohonu, nebudeme tak již nadále vyvíjet naftové motory. Zatím si ponecháme spalovací motory a to pouze pro hybridní jednotky. Poté se již plně odevzdáme plné elektrifikaci.“ Toto je tak další krok k naplnění jejich vize a konec spekulací, zdali to myslí opravdu vážně. Cílem automobilky je, aby do roku 2025 bylo 50% prodaných vozů s elektrickým pohonem.

Novinka Volvo S60 se bude vyrábět výhradně v Jižní Karolíně a odsud se bude dovážet do celého světa. Co se týče naplnění ambiciózního plánu automobilky, musíme se nechat překvapit. Volvo je ale jedním z favoritů v honbě za čistě elektrickým pohonem, jejich vize je tak více než reálná.

 

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *