Toto oznámení představuje jeden z nejvýznamnějších kroků v historii automobilky. Přijmout úplnou elektrifikaci je velký skok a Volvo nyní jde příkladem ostatním automobilkám. Poukazuje tím na fakt, že po století spalovacích motorů nám teď dláždí cestu do budoucnosti právě elektrický pohon.

„Jde tady o zákazníky,“ říká Håkan Samuelsson, prezident a ředitel společnosti Volvo Cars. „Lidé stále více vyžadují automobily s elektrickým pohonem a my musíme vyhovět jak současným, tak budoucím zákazníkům. Již nyní si můžete vybrat do jakéhokoli Volva elektrický motor.”

V následujících letech tak představí portfolio elektrických a hybridních modelů zastupujících celou modelovou řadu Volvo. Během let 2019 až 2021 automobilka představí pět elektrických modelů. Tři z nich budou obyčejná Volva. Dva z nich budou nabušené elektrické bestie od Polestar. Více detailů zatím není známo.

Těchto pět vozů bude podpořeno výběrem dieselových a benzínových hybridů. Získá tak jednu z nejšírších nabídek motorů na trhu. To vše znamená, že v budoucnu si budete k jakémukoli Volvu zvolit elektrický pohon.

“Toto oznámení hlásí brzký konec spalovacích motorů,” říká Samuelsson. “Volvo plánuje do roku 2025 prodat jeden milion elektrických aut. A když my něco řeknem, tak to taky uděláme. Takhle to u nás ve Volvu chodí.”

foto: Volvo


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *