Volkswagen si v brazilském Národním institutu průmyslového vlastnictví zaregistroval jméno Tharu. To by znamenalo stejnojmenný model na tamním trhu již v blízké budoucnosti. Podle stránek AutoPapo bude tento název patřit novému SUV z koncernu VW, který se zde bude prodávat místo očekávaného T-Rocu.

Ten se zde prodávat nebude, protože automobilka Škoda má prý něco ještě levnějšího na výrobu a plně připraveného k výrobě. Je to Škoda Karoq? Ten je vyvinutý u nás a oproti golfímu SUV vyjde jeho výroba levněji. To se samozřejmě Jižní Americe zamlouvá. Tharu se tu bude montovat v Argentině.

[banner group=‘article-banner’]

Tharu bude mít motor 1.4 TSI s výkonem 150 koní, který se bude vyrábět v Sao Paulo v Brazílii. Mluví se i o 1.5 TSI, která má sice stejný výkon ale zato nabídne mnohem vyspělejší vychytávky jako deaktivaci válců nebo turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek. To vše pouze v kombinaci se šestistupňovou automatickou převodovkou typu Tiptronic.

Tharu vystřídá jižanům dobře známého Tiguana. Ten se však v průběhu roku vrátí na pomoc jako sedmimístný Tiguan Allspace.

foto: škoda

zdroj: AutoPapo

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *