Co si pod tím máte představit? Tato věc, je automobilová verze princezny Koloběžky. Je to kupé, není to kupé. Je to crossover, není to crossover. Je to plážová bugina, není to plážová bugina. Je to kabriolet, není to kabriolet. Je to cool? Ano, je. V roce 2004 se na autoshow v Detroitu představil koncept jednoduše pojmenovaný Volkswagen T a byla to představa automobilky o plážové bugině pro 21. století, neboli „Offroad Coupé“, jak zněl oficiální popis.

Pod kapotou byl šestiválcový motor s výkonem 241 koní. I přesto, že se výkon rozděloval na obě nápravy a přenášel se pomocí automatické převodovky dokázal Concept T díky nízké váze rozpohybovat na stovku pod sedm vteřin. Maximální rychlost byla omezena na 230 km/h. Schopnost v terénu zajišťovala vysoká světlá výška a perfektní odpružení. Stejně tak pohon 4Motion.

 

Střecha se dala sundat a dveře se otevíraly tak, jak to dnes znáte třeba z McLarenu. Za designové podivnosti zde mluví zrcátka umístěná vysoko na A sloupcích. A vidíte ty kroužky, které jsou součástí zadních světel? To jsou výfuky.

[article id=6096]

Volkswagen chtěl tímto konceptem vyšlapat cestičku zcela novému segmentu. Bohužel, se ale celá záležitost nevyvinula tak, jak si kluci mysleli. Stejně jako u pick-up verze Touarega prostě ještě nebyl ten správný čas. Plážová bugina se dnes dá koupit, dělá jí například firma Atom. O nějakém segmentu se ale nedá mluvit dodnes.

Kompletní fotogalerii si prohlédněte nahoře.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *