Po těchto silnicích jezdil i tento autobus. Vozil návštěvníky parku z jedné strany na druhou a nyní může být váš! Jmenuje se White Model 706 a po Yellowstonu jezdil od roku 1937. Nyní bude součástí aukce RM Sotheby´s.

Pro potřeby parku bylo vyrobeno v letech 1936 až 1938 celkem 98 těchto autobusů. Podvozek vznikl v továrně White Model v Clevelandu a design kabiny měl pod palcem jakýsi Alexis de Sakhnoffsky (spolupracoval například s firmou  Tucker).

Všechny autobusy vznikly za účelem dopravovat návštěvníky parku pohodlně přes celý areál a nabízet jim přitom nádherné scenérie. Specialitkou je pak odepínací střecha. Během pár chvil můžete mít autobus kabriolet (už jste to někdy viděli?)

[banner group=‘article-banner’]

O pohon se stará šestiválec od automobilky Ford, který spolupracuje s automatickou převodovkou. Exemplář, který je předmětem aukce se navíc může pyšnit posilovačem brzd, 12 voltovou zásuvkou či elektrickým palivovým čerpadlem. Autobus se tak může bez problému pohybovat i v moderním provozu.

Aukce se koná 5. a 6. října. Součástí bude i promítání dobových fotografií, kde si budete moci prohlédnout autobus v dobách jeho největší slávy. Cena se odhaduje na 1 000 000 korun…

Foto: RM Sotheby´s

[article id=322]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *