Ve většině částech světa, a v Austrálii především, existují striktní pravidla pro odvysílání televizních reklam. A pokud jde o reklamy na auta, jsou pravidla ještě přísnější. Některé scény se podle cenzury do reklam opravdu nehodí, např. vysoká rychlost, smykování, vytáčení motoru, apod.

Takže když Volkswagen natočil v podstatě parodii, jezdí s Amarokem vysokou rychlostí v terénu, vyjíždí kopec a vyhýbá se u toho padajícímu kamení, jen tak tak se vyhne kamionu, a všechno to komentuje nadšený a akcí nenasytný režisér, nenechala na sebe cenzura dlouho čekat.

A to konkrétně v Austrálii, kde jsou pravidla snad nejpřísnější. V Australian Ad Standards reklamu komentovali slovy „bezohledné řízení a nabádání k porušování dopravních předpisů“. Největší problém byl se scénou, kde Amarok předjíždí tzv. silniční vlaky (Road Trains).

„I když má reklama některé fantastické prvky, tak zobrazení vozu, které tímto způsobem předjíždí silniční vlaky, by mohlo nabádat k riskantní jízdě. Jejich předjíždění představuje jízdu, která je bezohledná a porušuje pravidla silničního provozu „, dodal mluvčí organizace.6

Volkswagen reklamu pro Austrálii upraví, tu nejlepší reklamu ale udělali právě tímto tahem.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *