Absolutní rekord patří samozřejmě Porsche, které na konci června zajelo Severní smyčku s časem 5:19, s použitím upraveného speciálu pro LeMans. Tento čas hned tak někdo nepřekoná, ale samozřejmě šlo o auto, pro které neplatila žádná pravidla. Co se aut určených pro obyčejné silnice týče, svádí se tu zajímavější boje.

20. září 2018, stanovilo Porsche s modelem 911 GT2 RS rekord na Severní smyčce v Nürburgringu s časem 6:47.3. Překonalo tak dosavadní rekord Lamborghini a to na sebe s vendetou rozhodně nenechalo dlouho čekat. Před pár měsíci vzali italští inženýři nejrychlejší Lamborghini, model Aventador SVJ, a úřadující nově Porsche doslova sestřelili. Rukavice tak byla hozena do ringu s časem 6:44.97.

A odpověď přišla opet ze Stuttgartu. Porsche si vzalo na pomoc německou společnost Manthey Racing a společně upravili model 911 GT2 RS speciálně do Zeleného pekla. Přesnou specifikaci bohužel nikdo nezveřejnil. Automobilka pouze prozradila, že vůz je přímo ušitý na míru tomuto okruhu.

A výsledek? S časem 6:40.3, se upravené Porsche 911 GT2 RS stalo nejrychlejším autem na Severní smyčce, které může dostat registrační značky.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *