Lancia ECV / ECV2 1986/1988

Zkratka ECV znamená Experimental Composite Vehicle. ECV 1 byl prototyp postavený pro skupinu B. Jeho úkol byl nahradit Deltu S4, pro rok 1988. Žel bohu, skupina B se zrušila, a automobilka se začala soustředit na monopost pro skupinu A. Ve všech směrech šlo o pořádné závodní auto s motorem vyhnaným na 600 koní. ECV2 je pouze upgradovaná verze ECV1 (ta bílá), s vylepšenou aerodynamikou.

Lancia HIT 1988

Toto kupé vzniklo za účelem prezentace italské technologie (High Italian Technology). Základ pochází z HF Integrale, a díky použití materiálů jako jsou kevlar a karbon se podařilo stáhnout váhu na 980 kg. Tím bylo o více než 200 kilogramů lehčí než Delta. Jedna z mála Italek, která je na pohled nevlídná, ale technicky dokonalá.

Lancia Magia 1992

Tento koncept stojí na modelu Dedra.  Přišel v dobách kdy Lancie pracovala na své image „výrobce kvalitních sportovních kupé“. Unikátní charakter tohoto konceptu by se neztratil ani v dnešní době. Pod kapotou byl dvoulitr z již zmíněné Dedry. S turbem!

Lancia Kayak 1995

Další kupé, které se tentokrát inspirovalo z ikon 50 a 60. let minulého století. Když se v roce 1995 koncept představil na ženevském autosalonu, obecenstvo zamáčklo nostalgickou slzu. Definice italského kupé? Rozhodně!

Lancia Ionos 1997

Tento koncept měla na starost karosářská dílna Sbarro. Studie to byla opravdu unikátní. Myšlenka vozu byla reinkarnovat Stratos. Nejzajímavější na tomto voze je asi motor – 4.8 V10. této hodnoty se dosáhlo spojením dvou 2.4 pětiválců z Lancie Kappa. Motor V10 se spojil s převodovkou Porsche 911, a vznikla tak raketová střela.

Lancia Nea 2001

Futuristický koncept pro mladou rodinu s líbivým, i když netradičním designem. Představa automobilky o budoucnosti v konceptu, který byl nadupaný technikou z Lancie Dialogos, o které vám chystáme článek.

Tak co na ně říkáte? Zapomněli jsme na něco? Dejte nám vědět!

[article id=3175]

foto: mulierchile.org, pinterest.com, oldconceptcars.com, the amazo effect, carstyling.ru

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *