Téměř tucet zbrusu nových BMW E34 se našlo ve starém skladišti ve městě Blagoevgrad v jihozápadní části Bulharska. Jedná se o deset vozů s karoserií sedan a jedno kombi. Podle tamních zdrojů pocházejí všechny vozy z roku 1994 a nebyly nikdy registrovány.

Většinou jde o dvoulitry 520, ale některé z nich mají pod kapotou legendární motor 525i, který byl v tomto modelu celosvětově nejúspěšnější. Celkem se jich vyrobilo 566 573 kusů. Auta byly podle všeho nakoupena autopůjčovnou, ale z neznámého důvody je majitelé nikdy nepřihlásili do provozu.

Po letech ve skladu se na nich samozřejmě podepsal zub času. Na fotografiích nahoře v galerii si ale můžete s trochou fantazie prohlédnout, jak to vypadalo před pětadvaceti lety ve skladech BMW. Na volantech, řadících pákách a sedadlech byly ještě ochranné plachty.

[article id=7353]

Některé zdroje tvrdí, že by se pětky mohly v následujících měsících prodat. Odhaduje se, že cena za jeden kus by se mohla pohybovat někde okolo 400 000 Kč. Cena se samozřejmě bude odvíjet od celkového stavu auta. S největší pravděpodobností se ale budou muset z Bulharska exportovat pryč. Tamní zákony totiž neumožňují registrovat starší auta jako nová, kvůli emisním standardům. Jedinou možností je tak odvézt vozy někam, kde se mohou přihlásit jako veteráni.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *