ABT je německá firma, která se zabývá profesionální úpravou vozů. V největší oblibě mají koncernové vozy a dokážou tak s trochou fantazie zatopit třeba i Brabusu, nebo AC Schnitzer. Nyní svou pušku nabitou výkonem namířili na žhavou novinku ze stáje Audi, Q8. Pro Audi celkem zásadní model přináší nový designový směr a pomůže utrhnout kus zisku od BMW X6.

Výkonovou injekci dostal motor 50 TDI, čili nejslabší vznětový šestiválec, který se v tomto voze nabízí. V základu disponuje výkonem 210 kW/ 282 koní a úctyhodným točivým momentem 600 Nm, který je k dispozici již od 2 250 otáček.

Po steroidech z ABT se výkon zvýšil 243 kW / 326 koní a 650 Nm. Není to závratné navýšení, ale dynamice to samozřejmě jen prospěje. O jízdních hodnotách německý úpravce mlčí, můžeme ale s jistotou tvrdit, že původní hodnota zrychlení z 0 na 100 km/h, která činila 6,3 sekundy, bude teď o trochu optimističtější. Kromě změn v motorové části se Q8 dočkalo i unikátních 22 palcových kol.

Pokud vám upravování aut nevoní, počkejte si zhruba tak na příští rok. Silnice budou terorizovat ostré verze SQ8 a RS SQ8.

Vladimír Kadera

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *