Český závodní tým Scuderia Praha slaví v letošním roce jednu ze svých nejúspěšnějších sezón. Její ukončení proběhlo v showroomu Scuderia Praha a naše redakce velmi ráda přijala pozvání (kdy jindy se ti povede cpát se kaviárem vedle osmsetdvanáctky, že jo).

[banner group=‘article-banner’]

Díky podpoře společnosti Bohemia Energy tým v letošním roce bojoval ve vytrvalostní sérii 24H Series by Creventic. Sezóna se odehrávala ve složení jezdců Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli. První závod proběhl v italském Mugellu, kde se po 12 hodinách závodu podařilo protnout cílovou pásku na prvním místě absolutně.

Po vypadnutí na Red Bull Ringu následovalo absolutní třetí místo při 24hodinovce na francouzském okruhu Paula Ricarda. Zde posádku posílil Eddie Cheever jr. Lepší umístění překazily technické problémy s povinnou výbavou dodávanou pořadatelem (prošlá lékárnička?)

Po 12hodinovce v Imole, kde si Písařík a Král dojeli pro druhé místo celkově a první místo v divizi A6 Pro, se podařilo završit sezónu absolutním vítězstvím ve velmi náročném závodu v portugalském Portimau, který trval, jak určitě správně hádáte, 24 hodin.

Toliko ke shrnutí závodní sezóny Scuderia Praha. Celému týmu ještě jednou děkujeme za pozvání a přejeme mnoho úspěchu v následující sezóně. Zároveň se trochu omlouvám za poloviční nepřítomnost… Nemůžete mě posadit na tiskovou konferenci vedle 488 GT3 a očekávat mou 100% soustředěnost.

Zajímavost: Cena takového speciálu je 550 000 euro (13 750 000 korun)

Samozřejmě jsme pronikli i do showroomu a udělali pár fotek!

Foto: Vehiklo Ventil, Scuderia Praha

[article id=2523]

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *