Celý svět netrpělivě očekává kapesní raketu BMW M2 Competition, která si svůj debut odbude na Beijing Motor Show během dvou týdnů. Nyní však na internet unikly fotografie a to i se zajímavou tabulkou specifikací. Máme na co se těšit?

Tvrdí se, že M2 Competition bude mít stejný motor, jako BMW M4. To znamená třílitrovou V6 s dvěma turby, 302 kW (410 koní) a 550 Nm. To je o 30 kW víc než u základní M2 a motor se dokáže vyřvat až do 7600 otáček za minutu. Zrychlení z 0 na 100 km/h je záležitost 4.2 sekundy, v kombinaci s dvouspojkovou automatickou převodovkou. O manuální převodovce zatím není řeč.

*Všimněte si, že i když by měl motor pocházet z M4, nemá stejný výkon. M4 má 331kW

Novinka nabídne také krapet agresivnější vzhled. Na první pohled zaujmou přepracované ledvinky a zrcátka pocházející zřejmě z BMW M4. V interiéru jsou sportovní sedadla, kde jako dárce také očividně posloužila M4. Novinkou se pak zdají 19palcová kola.

[article id=3801]

Tento rok je pro rychlá BMW významný. Konečně dorazí velké luxusní kupé řady 8, máme tu novou M5 a zanedlouho dorazí i přepracovaný roadster Z4. Více informací o M2 Competition se dozvíme až 25. dubna, kdy se autoshow koná. Zdali celá záležitost není fake, a zdali budou konečně součástí základní výbavy směrové blinkry se tak dozvíme až tam.

Cena zatím není známá ale očekáváme ji někdy mezi základními modely M2 a M4. Tedy okolo 2 000 000 korun.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *