Podle magazínu Digital Trends má za sebou Airbus první úspěšný test vehikla zvaného CityAirbus, resp. jeho propulzního pohonu (řeknete nám někdo, co to je?). Co víme je, že využívá čtyři 140 kilowattové baterie k pohánění osmi vrtulí. Tento stroj je zkonstruován, aby přistával i vzlétal stejně jako helikoptéra. To je prý důležitý faktor pro moderní a rychlé cestování na krátké vzdálenosti. Do kokpitu se vejdou čtyři pasažéři včetně pilota a stroj je schopný strávit ve vzduchu 15 minut a letět maximální rychlostí 120 km/h.

15 minut ve vzduchu je samozřejmě trochu málo na nějákou revoluci v cestování. Airbus proto nyní vymýšlí, jak svůj výtvor co nejrychleji nabít. Pokud vše půjde podle plánu budou další testy na konci roku 2018. Během těchto testů se budou prototypy testovat hezky ze země bez přítomnosti posádky. Vize společnosti je ale plně autonomní, moderní přeprava osob. To znamená, že máte spoustu práce pánové.

[banner group=‘article-banner’]

Prozatím tak Airbus kraluje nebesům pouze za pomoci letadel a pozemní komunikace zanechává bez svého zásahu. To by se mělo teoreticky změnit (již) v roce 2023…

To už bude ale pozdě hoši. Slováci z automobilky Aeromobil už oznámili předobjednávky 🙂

[article id=2528]

foto: Hum3D, Motor Authority, Aeromobil


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *