Potravinářská firma Birds Eye je světovým gigantem. Založena byla v roce 1922, specializuje se na potraviny všeho druhu a občas zaujme nejen jídlem, ale i originální reklamou. V roce 1967 například jako první představila vousatého kapitána, kterého prstíky znají všechny děti. Rybí prstíky.

V roce 2005 chtěla demonstrovat kvalitu svých mražených potravin a ke kampani oslovila britskou reklamní agenturu Asylum. Na rozdíl od našich marketingových šéfů se nebála kývnout na hodně ulítlý koncept – prezentovat hrách jako auto, které časem ztrácí svou čerstvost tím, že se rozpadá. Pokud není zmražené.

Agentura vyrobila nejdříve počítačový model a pak za šest týdnů postavila vozítko, které opravdu jelo a za jízdy se hezky rozpadalo. Trubková konstrukce se přivařila na podvozek z terénní motokáry, motor byl z Hondy. Zjevení dostalo jméno PEA a jelo rychlostí 80 kilometrů za hodinu, převodovka nebyla potřebná.

Jelo to jen rychleji nebo pomaleji. 750 kilová zelená koule vzdáleně připomínala VW Brouk, protože z něj měla přední světla – blinkry byly z Lancie. Ostatní díly, které dokázaly za jízdy vzorně odpadávat, se vyrobily na míru z laminátu. Celkem jich bylo dvanáct a každý uměl z konstrukce spadnout díky dálkově ovládaným zámkům.

Reklama měla obrovský úspěch, autíčko bylo chvíli používáno k promo akcím a pak se odkutálelo do historie. Dodnes po něm sběratelé podobných mini aut poctivé pátrají a nabízejí za něj vysoké sumy. PEA ale není na prodej, jen na pronájem jako dekorace.

Do běžného provozu, na rozdíl od jiných monster, nesmí. Přitom by se jako služební vůz tak krásně hodila k jednomu zelenému uřvanému monstru od nás. Mohli by spolu spadnout z útesu, například. Dnes se ale pro podobné promo kampaně spíš upravují stávající modely, mezi kterými kraluje hlavně Smart.

Který produkt se v reklamě ještě objeví jako auto? Budou to tampóny nebo prášky na spaní?

[article id=2781]

Zdroj foto: asylumsfx.com, doityourselfrv.com


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *