Jak jste si určitě všimli, italská automobilka slaví letos své 70. narozeniny. S nimi se pojí několik limitovaných modelů oslavujících značku se vzpínajícím se koňem. A tento bílý krasavec je právě jedním z nich. Některé modely se ošatily do slavných závodních barev. Jiné zas, jako třeba tento, působí spíš jako luxusní jachta. Na svědomí jej má divize automobilky Tailor Made.

Unikátní kolekcí se vytvořilo 70 a týkaly se pěti modelů automobilky. GTC4 Lusso, 488 GTB, 488 Spider, F12, a právě California T. Celkem existuje 350 vozů Ferrari oslavující 70 let automobilky.

A tento kousek existuje pouze v jediném exempláři. Nikdy předtím takové neexistovalo a také jej už nikdo nevyrobí. Pořadové číslo kolekce 14 oslavuje model 250 Europa, který představil Ferrari společně s Pininfarinou na belgickém autosalonu v roce 1956. Californii pokrývá nadherný bílý lak zvaný Bianco Avus. Střecha a některé detaily v interiéru jsou pak v barvě akvamarínu, světle modrého minerálu.

Pod kapotou je vše při starém. Osmiválec 3.9 litru twin-turbo s výkonem 552 koňských sil (412 kW) a 755 Nm. To vše propojeno se sedmistupňovou dvouspojkovou automatikou. Z 0 na 100 za 3.6s. Maximální rychlost 315 km/h. Na parádičky v Monaku to bohatě stačí.

A když už jsme u toho Monaka, tak právě tady bude během pár měsíců probíhat aukce na tohoto krasavce. Cena bude zřejmě závratná, jako u všech Ferrari s označením 70th Anniversary. Líbí se vám více nově představené Portofino? Nebo jste zastánci tolik oblíbené Californie?

[article id=2434]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *