Tohle je nabídka kterou v listování v katalogu rodinných domů nenajdete. Kdo z nás by nechtěl bydlet v domě s hojným počtem výstavních supersportů? Dům/garáž/muzeum má na svědomí inženýr Steve Goldman a sídlí v kalifornském Malibu, sídle boháčů. Majitel si dal záležet, aby všechny vozy byly v perfektní kondici.

Cena? 10 000 000 dolarů (250 000 000 korun). Dům je umístěn na mysu Point Dume, to znamená, že vám bude chybět už jen sbírka obleků Iron Mana. U 630 metrů čtvereční budovy ale nehledejte Ytong, nebo Porotherm. V seznamu použitých materiálů se nejvíc vyskytují kov a sklo. Samozřejmostí je klimatizace, ventilační systém a dům se navíc za pomocí filtrů chrání před bakteriemi.

V garáži/obýváku vaše srdce zaplesá. Goldman zde skryl před světem svých 14 plechových miláčků a rozhodně nejde o tuctovky. McLaren P1, LaFerrari, Porsche Carrera GT, Pagani Zonda, McLaren 12C a další. Za zmínku pak určitě stojí žluté Ferrari 360 Modena z roku 2002 s výkonem 1000! koní a převodovkou ze závodního člunu. Goldman jej jednou řídil a shledal ho tak neuvěřitelně nebezpečné a rychlé, že poté zaparkoval do garáže a už nikdy s ním nevyjel.

[article id=5149]

Vozy samozřejmě nejsou zahrnuty v ceně, ale majitel je ochoten se při případném zájmu dohodnout na prodeji některých kousků. V neobydleném stavu je muzeum schopno pojmout 25 vozidel. Jak už bylo v řečeno, v budově je možné i bydlet. Můžete tak přes den otevřít veřejnosti jako muzeum a večer uspořádat milionovou párty.

Jen tak pro zajímavost: Hodnota vozů v muzeu je větší, než hodnota domu. Jen Ferrari LaFerrari má hodnotu přes 70 000 000 korun. Tak co na to říkáte? Chtěli byste vlastní automobilové muzeum?


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *