Přávě probíhá natáčení již 25. série populárního pořadu o autech Top Gear. Při natáčení celá produkce objíždí celý svět a nyní zavítala i do Norska. Organizátoři pořadu si dohodli uzavření tunelu přes Atlantický oceán. Ten měří 3,5 kilometrů a rychlost je tam omezena na 80 km/h. Dohoda zněla: uzavřený tunel a povolená maximální rychlost při natáčení 140 km/h. Vše by bylo v pořádku, kdyby se před natáčením neprohnali tunelem dva sporťáky rychlostí 240 km/h.

Ferrari GT4 Lusso a Porsche Panamera Sport jsou těmi viníky. První vůz se v tunelu pohyboval rychlostí mezi 170 až 200 km/h. Zatímco druhý vůz se s tim nemazal a pádil to rovnou 240 km/h. Rychlosti byly zaznamenány automatickým radarovým systémem. Vzhledem k tomu, že široko daleko nebyl žádný policista a kamery nezaznamenaly žádné obličeje nelze přesně identifikovat, kdo seděl za volantem.

V místě události se pohybují i Chris Harris a Matt Le Blanc právě s těmito vozy. Nelze se tak divit, že vyšetřování tohoto incidentu směřuje právě k nim. Takovýto přestupek se v Norsku trestá odebráním řidičské licence, vysoké pokutě a vězením na 18 až 175 dní. BBC však uvedlo, že ani jeden z moderátorů se na místě incidentu nevyskytoval. Podezření tak dále padá na kaskadéry Top Gearu, kteří jsou aktivně využíváni pro točení akčních scén.

Ať už to bylo jakkoli, BBC nyní s Top Gearem opět zažívá horké chvilky, stejně jako za Clarksonovi éry.

Zdroj foto: Motortrend, Top Gear


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *