K mání jsou zajímavé kousky z dvacátých a třicátých let, ale i auta z období 1980 – 2000. V aukci boudou i motory, reklamní předměty, dobové plakáty a taky několik prototypů. Ceny drobných reklamních cetek začínají někde kolem 40 EUR , auta jsou od 1000 EUR výše.

Je zajímavé, že výprodej pořádá v podstatě muzeum Citroënu a ještě zajímavější je proč – aby mohlo dokoupit další automobily do sbírky. Ovšem ty unikátnější a starší. Nabízené automobily má většinou ve svém depozitu ve více verzích, některé nebude restaurovat a radši koupí už zrestaurované. Citroën oslaví příští rok 100 let a to je jeden z důvodů tohoto manévru. Stávají muzeum továrny, kde je dosavadní sbírka je v Aulnay-sous-Bois Conservatoire, bývalé továrně na Citroëny. Ta už kapacitně nestačí a vše se bude stěhovat do L’Aventure Peugeot Citroën DS v Sochaux. Tam se buduje reprezentativní sídlo firmy, kde bude muzeum, předváděcí dráhy, prostě lunapark pro všechny, co rádi Citroëny.

[banner group=‘article-banner’]

Značka Citroen existuje od roku 1916, kdy se, majitel muniční továrny André Citroën, rozhodl pro výrobu automobilů. Nikdy to ale nebyly nějaké automobilové bomby. Prototyp prvního automobilu Type A postavil v roce 1918 a od roku 1919 ho vyráběl. V roce 1922 vznikl model Autochenille B2, který jako první automobil v historii překonal Saharu. Od roku 1976 se Citroën stal součástí koncernu PSA Peugeot Citroen. Tahle značka patří ke Francii jako bageta, hezké francouzky nebo absint.

Citroën vyrábí auta pro lidi. Žádná extrémní žihadla. Často je ale inovativní v technologiích. No jo a model DS se díky skvělému designu a Fantomasovi stal nesmrtelným. V motoristickém sportu se prosazuje nejvíc v rally. Jeden se sporťáků je i v aukci – C2 Super 1600 Ogier, vyvolávací cena 8000 Eur.

Tak co, koupíte si Citroena? Nebo radši bedna absintu a víkend u hezké francouzky v Pařiži?

[article id=2869]

Zdroj foto: providenceautogroup.com, osenat.fr, motor1.com, passion-citroen.com


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *