Automobilka má svá vývojová centra s polygony v Aschheimu nedaleko Mnichova, ve francouzském Miramas a švédském Arjeplogu. Teď k nim přibude okruh u Sokolova. BMW koupila pozemky od Sokolovské uhelny v místech Velké podkrušnohorské výsypky. Firma vybírala z více než 80 lokalit, rozhodnutí stavět v Čechách ovlivnila cena (jak jinak), ale i vzdálenost od hlavního výzkumného a vývojového centra FIZ (Forschungs und Innovationszentrum) v Mnichově. Přes hraniční přechod Svatý kříž – Waldsassen je to jen něco přes dvě hodinky autem.

[banner group=‘article-banner’]

Testovací dráha bude sloužit především pro vývoj autonomních automobilů a bezpečnostních asistentů. Hlavními dominantami areálu budou dva ovály. Vnější bude sloužit ke kvalitativnímu měření a má mít délku zhruba 6 kilometrů. Ve vnitřním okruhu budou probíhat testy asistenčních systémů. Celková investice se má vyšplhat na 200 milionů eur.

Kraj rozrytý doly se tak pomalu promění na zemi zaslíbenou novým automobilovým technologiím. Práci zde najde několik stovek lidí z oblasti automobilového průmyslu a IT. Doufejme, že budou mluvit česky. Výstavba centra urychlí i výstavbu dálnice D6 a usnadní napojení na dálniční síť v Německu. Testovací areál má být otevřen v roce 2022. Už po roce 2020 chce BMW představit svůj automatizovaný model BMW iNext. Právě ten by se měl na novém polygonu doladit.

Už za pár let si tak možná na přilehlých silničkách odchytíte zbloudilé autonomní auto, které bude mluvit s bavorským akcentem a brečet „iNext chce jít zu hause nach polygon Sokolov, hilfe bitte!“ Myslíte, že inteligentní autonomní auta se budou navzájem projevovat city? Sbalí BMW Škodovku? Bude jí nevěrný s Teslou?

[article id=3229]

Zdroj foto: bmw.com, fuelfed.com, fortune.com,motor1.com, bmwblog.com

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *