Celá věc se nazývá Project Superman a jako základ posloužila Tesla Model S P100D. Stavbu má na starosti firma T-Sportline, která se v minulosti zabývala například limitovanou edicí ostré verze Tesly Model X. Vzhled vozu má evokovat známého superhrdinu. Pokryt je do hluboké modré barvy, které kontrastují provokativní červené doplňky. 21palcová kola v matně černé barvě nestrhávají pozornost, a spíše než Superman, jsou jako Clark Kent.

Interiér vozu byl také přepracován. Sedadla a čalounění jsou nyní v červené kůži Bentley. Na volantu, palubní desce a středové konzoli můžete vidět modře zbarvený karbon. Pokud ve vás tato kombinace nevyvolá vzpomínky na slavného superhrdinu, tak jeho znak vyšitý na hlavových opěrkách určitě. Logo Supermana lze nalézt i na koberečkách, a při otevřených dveřích se promítá na zem.

Tesla Model S P100D zvládne ujet na jedno nabití vzdálenost 613 kilometrů. Za tuto hodnotu může poděkovat hlavně 100 kWh baterii. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 2,5 sekundy. Automobilka se tímto údajem ráda chlubí, a trochu nabubřele tvrdí, že jde o nejrychlejší sériově vyráběné auto na světě.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *