[box]„Všechno to začalo jednoduchou myšlenkou. Co kdybychom našli auto někde dole na jihu Japonska, pohřbené hluboko v nějaké stodole, skryté před zraky všech po nějakých 70 let? Co kdybychom našli auto poseté vášní z průběhu první japonské Grand Prix s uměleckým stylem dnešních Infinity? Jak by takové auto vypadalo?“ – Víceprezident Infiniti Global Design Alfonso Albaisa[/box]

Na tuto otázku přijde odpověď na letošní výstavě Pebble Beach Concours d’ Elegance. Jmenuje se Prototype 9 a tento koncept má na svědomí Atsugi Design Studio, které navíc pomohla společnost Nissan Autech, která vytvořila speciální tým konstruktérů. Spolu dali dohromady konstruktérské komando využívající moderní technické postupy a tradiční ruční práci. Například hliníkový ocas byl vyřezán laserem a ručně smontován.

[banner group=‘article-banner’]

Pod kapotou už to ale takové retro není. Tam, kde byste očekávali masivní dvanáctiválcovou nirvánu je pohonná jednotka z Nissanu Leaf. Stejně jako v „lístku“ je i tady motor uložen vzadu a dává 148 koňských sil. Prototype 9 váží 880kg a na stovku se dostane za 5 a půl vteřiny. Listová péra a úzké pneumatiky ale i tak zajistí spoustu zábavy.

Tak co? Je to ta nejkrásnější věc co jste dnes viděli?

[article id=2002]

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *