Zákaznický program One-Off od automobilky Ferrari vyplodil další unikát. SP38 Deborah je dvoumístní sportovní vůz založený na modelu 488 GTB. Nutno podotknout, že takovéto touze zákazníka značka vyhoví pouze těm nejoddanějším. Ten si přál od divize Ferrari Design Centre přetvořit základní model do designu, který se silně inspiruje legendou z 80.let, divochem F40. To s sebou neslo kompletní předělání karoserie. Interiér zůstal téměř nedotknutý.

Pod kapotou se skoro žádná změna neudála. To znamená, že SP38 dokáže s osmiválcovým motorem do V o objemu 3.9 litru zrychlit na stovku za tři sekundy a ručička se zastaví až na hodnotě 330. Říká se, že má pod kapotou 710 koní (488GTB má 670), ovšem tento údaj je sporný. Vůz se testoval na dráze ve Fioranu, a světu se oficiálně představil na Concorso d’Eleganza Villa d’Este před dvěma dny.

 

Majitel si nepřeje být zveřejňován a automobilka jeho rozhodnutí respektuje. Je tak jen otázkou času, než ho někdo „uloví“ na telefon, jak jede do krámu pro rohlíky… S kaviárem.

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *