Rok 1984. Motocyklový závodník Barry Sheene, světový šampion v kategorii 500cc v letech 1976 a 1977 opouští po mnoha karambolech svět dvou kol a přechází na čtyři. Připojuje se k týmu Toyota GB a v roce 1985 se účastní „British Saloon Car Championship“, dnes známý jako BTCC. Tady se mu dostala do rukou závodní Toyota Supra, se kterou krátce závodil. Po kariéře v motorsportu pracoval jako sportovní komentátor. V roce 2002 mu byla diagnostikována rakovina jícnu, které následující rok podlehl.

[box]„Říkal jsem si: Tohle není závodění, tohle je sebevražedná mise.“ ~ Barry Sheene[/box]

Pod aukční kladívko půjde Supra 27. června na Silverstoneské aukci historických závodních vozů. Nynější majitel jí má ve vlastnictví od roku 2012 a za tu dobu provedl na Supře kompletní renovaci. Podvozek, brzdy, spojka, pětistupňová manuální převodovka. Vše jako nové. Motor prošel měřením společností Ric Wood Motorsport a produkuje splašených 204 koní.

V loňském roce byla k vidění na Goodwoodském festivalu rychlosti, kam byla přizvána jako pocta zesnulému závodníkovi. „Tato úžasná Toyota Supra představuje příležitost vlastnit ikonický vůz soutěže britských cesťáků s vyjímečným původem.“ říká jednatel silverstoneské aukční síně Nick Whale. Dle odhadu se může cena vyšplhat až na 2 000 000 korun.

Víte, že díky své popularitě se Barry postaral o vymazání několika okruhů včetně brněského Masarykova okruhu z tehdejšího kalendáře, protože je označil jako nevyhovující a nebezpečné?

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *