Stačí se podívat na jeho sbírku automobilů. Steve za svůj padesátiletý život odřídil desítky vozů, o kterých si většina z nás může nechat jen zdát. Pojďme se na některé z nich podívat.

Porsche 911S 1970

Všechny 911 jsou kult a charakterní dokonalost sama o sobě. Když to spojíte se Stevem McQueenem v techničáku máte o klenot postaráno. To dokazuje i cena. Poršák se prodal v roce 2011 za 1 300 000 dolarů!

 

Mercedes-Benz 300 SL 6.3 V8

Ve své době nejrychlejší sedan na světě. Mohutná V8 dokázala tuto limuzínu rozparádit z 0 na 100 km/h za 6.5 sekundy. Na tomto kousku je zajímavé i to, že vůz má evropskou specifikaci, nikoli americkou.

Ferrari 250 GT Berlinetta Lusso

S neobvyklou hnědou barvou jde o velmi vzácný kousek. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že jste právě viděli to nejkrásnější Ferrari všech dob. A to už je titul!

[article id=4038]

Jaguar XKSS 1956

A teď to nejvíc badass vecička v Mcqueenově portfoliu. Automobilka postavila pouze 16 exemplářů a poté jim shořela továrna. Steve jeden kousek vlastnil a když ho v roce 1969 prodal stýskalo se mu tolik, že si jej v roce 1977 koupil nazpátek. XKSS je dodnes vyhledávanou superraritou

Cobra 1962

Nádherná bublanina, o tom žádná. Mcqueen ji ale nikdy nevlastnil. Měl ji jen vypůjčenou od Carolla Shelbyho. Samotné auto má ještě zajímavější historii: model měl nejasnou pověst a byl několikrát poškozen a opravován. Po silnicích tak teď jezdí dvě tyto Cobry se stejným VINkem…

Tak co? S čím si myslíte, že byl McQueen jezdil dnes? A co byste z jeho sbírky vzali na projížďku?

[article id=727]

foto: Megadeluxe, Mycarques.com, 4.bp.blogspot.com, bloomerang, jalopnik.com, musclecarszone


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *