Sultán Abdullah al-Marzouqi, člověk, který má v Dubaji na starosti dopravní infrastrukturu tvrdí, že první testy proběhnou už během dvou měsíců. Podle něj by prý značky mohly přivolat záchrannou službu, kdyby se vozidlo, na kterém jsou umístěny, stalo součástí dopravní nehody.

Na výstavě Future Cities ještě prozradil, že pokud by vozidlo někdo ukradl, svítilo by místo značky pouze „ukradeno“. Také by prý „chytré SPZ“ mohly informovat ostatní o zácpách, kolonách, nebo blížícímu se nebezpečí. Chytrá SPZ by měla mít i svou vlastní elektronickou peněženku, ze které by se automaticky strhávaly poplatky například za parkování, nebo případně pokuty.

Vzhled a čísla se navíc budou moci měnit online na webu, nebo prostřednictvím online aplikace. První testy budou probíhat od května do listopadu, což bude pro značky nejhorší, protože právě v tomto období je pouštní klima nejdrsnější.

[article id=284]

Zatím není jasné, kdy půjdou značky do výroby a kolik budou stát. Jasno máme zatím pouze v pár věcech. Budou fungovat, budou pekelně drahé, budou neustále pod útoky vtipálků a k nám se dostanou někdy v roce 2150.

autor: Vláďa


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *