Firma Alta Devices sídlící v Kalifornii je známa díky svým vysoce účinným solárním panelům. Pro automobilku Audi bude vyrábět tenké, výkonné solární panely, které se budou umisťovat do panoramatických střech budoucích modelů. První takový vůz by měl spatřit světlo světa již na konci tohoto roku.

[banner group=‘article-banner’]

 

První panely se začnou montovat do elektrických modelů. Nebudou ale sloužit k napájení hnacího akumulátoru. Zpočátku budou zásobovat elektřinou pouze systémy, jako jsou klimatizační jednotka, nebo vyhřívání sedadel. Uleví se tak současnému řešení ve vozech na elektřinu.

Nakonec ale dojde k tomu, že solární panel bude dobíjet celé auto. Nečekejte však, že budete jezdit se solárním panelem zadarmo a bez nabíjení. To by fungovalo pouze v případě stálého slunečního svitu a vašeho Audi přímo pod ním po docela dlouhou dobu. Panely automobilu pouze odlehčí celý proces nabíjení. Díky tomu se nebude nabíjet tak dlouho a déle vydrží.

První „solární“ vozítko bude chystané SUV, které se představí letos a do prodeje půjde v roce 2018, následovat bude dnes již klasický Sportback. Do roku 2020 navíc vyrazí automobilka do boje proti vozům BMW i3 a Chevrolet Bolt EV s malým příměstským vehiklem.

foto: Motor1

[article id=2148]

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *