Z pořadu Top Gear bude co nevidět bezdomovec. Divákům po celém světě známá trať v areálu Dunshold Aerodrome, kde sídlí i studio se přetvoří v komplex čítající 540 rodinných domů. Plán k realizaci dostal razítko letos 29. března.

Nápad se zrodil již v roce 2015. V plánu je vybudovat dostupné bydlení pro mladé rodiny. Součástí komplexu budou i parky, sportovní hřiště a zdravotní střediska. Podle slov Jima McAllistera, vedoucího projektu, jde o velmi pozitivní změnu. Vytvoří se tak nové pracovní příležitosti a pro mladé rodiny tu bude dostupné bydlení.

Testovací trať Top Gearu je v provozu od roku 2002. Proháněly se po ní ty nejhezčí automobily planety, ale třeba i Porsche, které se pohání šlapkami na kolo. Stejně jako na Nurburgringu tak i tady pro automobilky znamenal dosažený čas hodně. Třeba Koenigsegg dodal pořadu model se speciálním křídlem, aby zajel lepší čas.

Svou stopu zde zanechalo i nespočet celebrit v soubojích v autě za rozumnou cenu. Nejrychlejší dosažený čas okruhu mezi produkčnímy vozy drží McLaren 675LT s časem 1:13,7. Nejrychlejší čas vůbec byl pak dosažen, když producenti pustili na trať závodní vůz Formule 1. Renaultu 24 z ročníku 2004 stačilo na dokončení ostrého kola 59 sekund.

Sice je to jen televizní pořad, ale musíte uznat, že trať Top Gearu je také kousek historie v automobilovém průmyslu. Zanedlouho tu budou jezdit mladé rodiny v hybridech, dělat si čajové dýchánky a debatovat o ekonomii.

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *