ŠKODA tento závod podporuje už od roku 2004 jako oficiální partner a dodavatel oficiálních vozů. Součástí flotily bude i vlajková loď automobilky SUPERB v červené barvě Corrida a s panaromatickou střechou, která poveze ředitele závodu Christiana Prudhommea. Tento SUPERB zvaný „Red Car“ je vybaven několika vysílačkami fungujících na různých kanálech, díky nimž může ředitel dohlížet na celý závod a udělovat sportovní a bezpečnostní pokyny. Panoramatickou střechu pak může ovládat přímo ze zadní části limuzíny a mít tak na dohled celý peloton.

[box]„Uplatnění nového modelu ŠKODA Superb v roli ‚ředitelského vozu’ jej staví na velkolepé pódium“ – Werner Eichhorn, prodej a marketing ŠKODA AUTO[/box]

Při úvodní etapě v Düsseldorfu doprovodí vybrané týmy tři novinky v podobě modelu Karoq, které budou sloužit jako servisní vozy. Vedle Superbu a Karoqu doplní flotilu i SUV KODIAQ a modernizovaná OCTAVIA. Celá flotila urazí během třítýdenního závodu zhruba 2,8 milionu kilometrů. Od roku 2004 je to již přes 30 milionu kilometrů, které naše domácí automobilka urazila při nejůspěšnějším cyklistickém závodu na světě.

Vedle funkce oficiálního vozu podporuje ŠKODA Tour de France potřetí v řadě jako sponzor Zeleného trikotu pro nejlepšího sprintéra.

zdroj: ŠKODA AUTO


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *