Atlanta je největší město Georgie a samotné město má jen půl milionů obyvatel. Stačí to jen na 40. místo mezi městy v USA. S příměstskými oblastmi zde ale žije 5,6 milionů obyvatel a stále jich přibývá. Autem jezdí skoro každý a veřejná hromadná doprava je bídná.

Obrovské problémy s průjezdností mělo tohle město už v sedmdesátých letech.  V té době se začala stavět první část dopravního systému a neustále se dostavuje. Aktuálně přes celý špagetový dopravní systém denně projede přes 400 000 aut. „Spaghetti Junction“ má celkovou délku přes 250 kilometrů, 14 mostů, nejdelší nájezdová rampa měří 27 kilometrů. Během dopravní špičky je maximální průměrná rychlost 40 km/h. V některých úsecích je dokonce pět podlaží cest nad sebou. Dopravní systém primárně křižují dvě hlavní státní silnice číslo 85 a 285. Prudký rozvoj předměstí Atlanty vyžaduje neustálé budování a rozšiřování tohoto propleteného systému.

Atlanta má jedno z největších letišť v USA a v regionu také sídlí obrovské firmy, například Coca Cola. Časté jsou proto havárie trucků, někdy kamiony přepadnou z jedné silnice na tu pod ní, čímž celý systém absolutně zkolabuje.

V roce 2015 Americký výzkumný institut pro dopravu provedl analýzu 250 úseků problematických dopravních uzlů v USA a jednoznačně určil za nejhorší křižovatku v celé krajině „Spaghetti Junction“ v Atlantě.

[article id=3270]

Jestli tenhle text čtete v zácpě někde na nájezdu na D1, ukažte ho i řidičům v autech kolem sebe. Jistě se všem uleví a zklidní je to… Nebo ne?

Zdroj foto: ajc.com, skyscraperpage.com, googlemaps.com


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *