Poslední vůz se vzpínajícím se koněm ve znaku, který vznikl pod dohledem Enza Ferrariho, byl výkladní skříní osmdesátých let. První osobní automobil, do kterého si našly cestu kompozitní materiály, byl složen z jedenácti dílů karoserie, kterou navrhlo studio Pininfarina. Astronomické výkony a astronomická cena se postaraly o vrchol potravního řetězce supersportů na hodně dlouhou dobu. Jak by to asi vypadalo, kdyby se v Itálii tento vůz rozhodli znovu postavit, se můžete podívat právě teď.

Samir Sadikhov je designér, který spolupracoval například s Lamborghini, nebo Rezvani Motors. Ověšený je několika cenami z designových soutěží. Za zmínku určitě stojí druhé místo na Ferrari World Design Contest 2011, kde zazářil s konceptem Xezri. O jeho práci píšou ve světovém tisku a já jenom doufám, že některý z jeho nápadů přivede nějaká automobilka k životu.

A mohla by to být právě jeho pocta legendárnímu Ferrari F40, kterou vidíte zde na obrázcích. Přes rok tvrdé práce se odrazil v dechberoucí ukázce precizní dokonalosti a lásce k detailu. „Jako petrolhead a automobilový designér, jsem chtěl tímto projektem vzdát hold legendárnímu Ferrari F40. Projekt nevznikl pro komerční účely a jde jen o mé osobní designové cvičení“, píše Samir na své stránce.

Představte si na okamžik, že Ferrari tento vůz skutečně postaví a utká se s Lamborghini Terzo Millennio. Opravdu unikátní pohled do designérského okénka nabízí Samirova osobní stránka, kde si jeho práci můžete detailně prohlédnout. Určitě doporučuji celé zkouknout, je to úžasná práce.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *