Ovšem nevrací se FSO jako taková, ale KHM Motor Poland. Firma založená v roce 2013 si dala za úkol stavět reinkarnace „legendárních“ polských aut. Jejich současný počin vychází z vozu FSO Warszawa M20, což byl automobil střední třídy. Víc než to, to ale byla kopie sovětského Pobědy takže je to jako kdyby někdo dělal reinkarnaci Lady místo Fiatu 125. Ale budiž, M20 bylo pro Poláky první masově vyráběné auto a dopomohlo spoustě lidem k mobilitě. Nový vůz má uctít jeho památku.

Jeho název je Warszawa M20 GT a jde o sportovní kupé stojící na základech Fordu Mustang GT z roku 2016. Cílem značky KHM bylo vzdát hold a zachytit esenci původního auta a zároveň následovat současné trendy. O exteriéru bychom mohli diskutovat, ale interiér je parádní. Kombinace barev a materiálů dává pocítit ten „gétéčkový“ feeling. Takže co tu máme? Ford Mustang s jinou karosérií, zadní světla z Mercedesu AMG GT a pár komponent z Camara.

Objevily se spekulace, že se Ford podílel i na vývoji a dopomohl tomuto exempláři na svět. Ford i KHM však důrazně upozorňují, že žádná spolupráce neproběhla a asi ani neproběhne. Zatím to tedy vypadá, že vše zůstane jen u jednoho prototypu. Je tu ale ta možnost, že si dodáte Mustanga a v KHM vám ho předělají na… Tohle.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *