Stal se jím britský aristokrat Range Rover Velar, a sesadil tak z trůnu loňského vítěze, taktéž Brita, Jaguar F-Pace. Porotu si získal díky svěží vlně elegance, moderny, a dynamiky, kterou s sebou dokázal model přinést do rodiny Range Rover. Automobil je prý perfektní mix mezi perfektním designem a pokročilou technologií.

Podle slov Prof. Dr Ralfa Spetha, výkonného ředitele společnosti Jaguar Land Rover- „Range Rover Velar je prostě vynikající SUV. Kombinuje moderní styl, oku lahodící design a inovativní technologii. Produkt tímto mluví sám za sebe. F-Type, Evoque, F-Pace, a teď Velar vlastní tento titul a hodně to pro nás znamená. Cítím se poctěn a chtěl bych poděkovat členům poroty za podporu členů našeho týmu v pokračování na naší cestě.“

Popravdě, není snad lepší motivace než podobné ocenění. Při hodnocení vozu se nešetřilo superlativy, v porotě lítala slova jako strhující, perfektní, nebo opojný. Britské SUV tak porazilo finalisty Lexus LC 500, nebo Volvo XC60, což je pořádná konkurence.

Velar je k mání v šesti různých motorizací. Od dvoulitrové dieselové jednotky s výkonem 180 koní, až k velmi zajímavému vrcholu v podobě benzínové přeplňované V6 s výkonem 380 koní.

Souhlasíte s výsledkem poroty? Nebo máte jiného favorita?

[article id=1320]


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *