Nová generace Porsche 911 se představila na letošním autosalonu v Los Angeles, a obdiv tam sklízí doteď. Znovuzrozená ikona v podobě generace 992 je narvaná nejmodernější technologií a zajistí ještě komfortnější cestování, než kdy jindy.

Už se dokonce ví, že tato generace je připravena na jistou formu elektrifikace. Ta by měla dorazit někdy nejdříve za čtyři roky. Podle posledních zpráv to vypadalo, že elektromotor tu bude sloužit sloužit jako jakýsi pomocník na přední nápravě, který sportovní vůz ještě více zrychlí. Nyní to ale vypadá, že ani samo Porsche neví, kdy a co to vlastně bude.

„Dnešní technologie baterií nás neuspokojuje. A pokud nás něco neuspokojuje, nenabízíme to“, řekl Achleitner magazínu Drive, dále pokračoval: „Nedává nám smysl, aby jsme nabízeli hybridní verzi, co pak bude jenom stát v showroomech.“ Pokud se v dohledné době tato technologie nezlepší, Porsche je do 911 prostě dávat nechce, i když je tomu již uzpůsobeno.

„Kdybyste se mě zeptali třeba před dvěma lety, jestli si dokážu představit elektrické Porsche 911, řekl bych vám ,zapomeňte na to, v žádném případě´, od té doby jsme ale měli spoustu testovacích jízd s elektrickým Taycanem a je to vcelku příjemná jízda, tak proč ne s 911?“, dodal Achleitner.

Zatím je tedy záhadou, kdy přesně přijde hybridní/elektrické Porsche 911. Nově vyvinutá dvouspojková osmistupňová automatická převodovka je na elektrický motor již připravena. Jsou ale připraveni i fanoušci? Odpověď se dozvíme za pár let.

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *