Na Dakar potřebujete kromě náklaďáku peněz taky to, aby přihlášku organizátoři vůbec přijali. Podmínkou je kromě technického vybavení také motoristická zkušenost a absolvování jednoho ze závodů Dakar Series, které berou pořadatelé jako kvalifikaci. Obě odjeli v Africe Merzouga Rally, hanbu neudělali a komise Dakaru jejich přihlášky potvrdila. Obě závodnice mají za sebou zajímavé motoristické zkušenosti, které jsou docela rozdílné.

Olga Roučková pojede Dakar na čtyřkolce Yamaha YFM 700R (680 ccm) na které pravidelně jezdí závody po celé Evropě. Jako první žena v celé historii vyhrála nejextrémnější sérii FIM Europe v čistě mužské kategorii Q2, tedy kategorii čtyřkolek bez rozdílu pohonu nad 450 ccm. Dakar je pro ni další výzvou, kam jede se spolehlivým technickým týmem a chutí nandat to chlapům i v Jižní Americe.

[banner group=‘article-banner’]

Gabriela Novotná pravidelně závody nejezdí, endura ji chytila před sedmi lety. Pojede na speciálu postaveném z endurové Husqvarny 450. Trénuje hlavně individuálně, ale zásadně s muži. Ono asi najít kolegyni v tomhle sportu bude těžké. Začínala s Ducati Monster 696, pak si upravila KTM LC4. Není závodní jezdkyně, když nesedí na motorce, překládá a učí angličtinu a francouzštinu. Dámy klobouk dolů a ještě jedno smeknutí před vůbec první Češkou na Dakaru – v roce Jana Tylšová 2004 odjela Dakar jako navigátorka Martina Oswalda v Toyotě LC, to se ještě jezdilo v Africe.

Trať Dakaru postavil sportovní ředitel závodu Marc Coma, jeden z dřívějších vítězů, slibuje i dvě etapy čistě v písečných dunách. Pojede se přes Peru, Bolívii a Argentinu. Prý to bude cesta ke kořenům původního afrického závodu. Závod odstartuje 3 ledna 2018.

Zatímco se budete probírat ze silvestrovské kocoviny, holky budou startovat na jejich nejbáječnější dobrodružství na dvou a čtyřech kolech. Vsadíte si na holky, jestli dojedou? Na jakou rally by jsi poslal svou holku a na čem by jela? A budou i selfíčka?

[article id=192]

Zdroj foto: megapixel.cz, motorkari.cz, olgarouckova.cz,


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *