Dál je to jednoduché. Udělali jste z našeho sporťáku konkurenta Porsche? Tak fajn! Půjdeme jim po krku. Příště si vyšlápneme na Macan.

Další počin automobilky tak bude malé kompaktní SUV. práce na něm již začali. Nadcházející model si půjčí některé prvky z A110, včetně velice chic designu. Odhalení se odhaduje na rok 2019.

Nový model bude spíše ostřejším vozem. O náhon se bude starat zadní náprava se spínatelným pohonem na všechna čtyři kola. Mateřská automobilka Renault navíc poskytne ze svého modelu Megane RS řízení všech čtyř kol.

Motorová jednotka bude také nejspíše pocházet z A110. Turbomotor o obsahu 1.8 litru nalazen na zhruba 300 koňských sil by měl Macanu pořádně přitopit pod kotlem. Automobilka je otevřená i hybridním systémům ke zvýšení výkonu.

Vedení Alpine se nechalo slyšet, že k přežití znovuzrozené automobilky nebude možné vyrábět pouze sportovní vozy, ale bude nutné zabrousit i do jiné kategorie. Stále populárnější SUV je tak logický krok, jak přilákat zákazníky a zpestřit si modelovou paletu. Faktem navíc je, že prodejům automobilky Porsche velí právě Macan s větším bráchou Cayenne. Zisky z těchto modelů pak dále podporují vývoj modelů 911 a Boxster. Zdá se, že o automobilce Alpine ještě uslyšíme.

foto: Alpine

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *