Toyota Motor Corp a Subaru vidí příští generaci jejich sportovních modelů pozitivně. Kompaktní zadokolka by měla dorazit někdy během roku 2021 a bude prý mnohem lepší než současná generace. Toyota doufá, že nový model přitáhne nové zákazníky a vylepší značce image.

Největší novinkou bude asi motor. Ten podle všeho změní svůj objem z 2.0 na 2.4. Bude také níže uložen než je tomu u současné generace, aby vůz dosahoval větší stability v zatáčkách. Kolují zvěsti o tom, že nově představené Subaru Ascent s motorem 2.4 litru a výkonem 194 kW (260 koní) by se měl stát dárcem. Motor má však turbo a podle slov šéfa vývoje Tetsuya Tada je jediný způsob, jak dostat do jejich kupé turbomotor zcela nová platforma. A najednou ta nová generace dává ještě větší smysl.

Subaru navíc právě se vyvíjející model plánuje vyzbrojit bezpečnostními prvky, jako Eye Sight asistent a automatické brzdy, které známe u prémiových vozů.

První model ve spolupráci Toyoty a Subaru, model GT86 spatřil světlo světa v roce 2012. Své jméno dostal podle legendárního označení generace AE86, kterou možná znáte jako Corollu Levin a Toyotu Sprinter Truneo, velmi populární vozy z 80. let.

[article id=4899]

Dnes prodeje GT86 a BRZ klesají. V době uvedení to však byl hit. Zadní náhon, dostačující výkon, manuální převodovka a líbivá karosérie byl ideální mix pro mladé petrolheady. Navíc za příznivou cenu. Lidé je sice stále milují, ale čísla hovoří jinak. Na novou generaci se moc těšíme a zdá se, že nám přinese nejedno překvapení.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *