Na režisérské křeslo se posadil Morgan Matthews, který se ve snímku zaměřuje mimo začátků týmu F1 Williams na téměř smrtelnou nehodu zakladatele Sira Franka Williamse a na to, jak se ho jeho rodina snažila udržet naživu.

Film je založen na knize Lady Virginie Williamsové (Frankova žena) z roku 1991 – A Different Kind of Life a využívá kazetové nahrávky, ve kterých se svým rodinným přítelem probírala osudy jejich rodiny. Zahrnuje také řadu archivních záznamů, dramatickou rekonstrukci Williamsovy nehody a následné bitvy v nemocnici. Dokument obsahuje rozhovory s bývalými závodníky Williamsu Nigelem Mansellem, Alanem Jonesem a Nelsonem Piquetem, bývalým technickým ředitelem Sir Patrickem Headem a jedním z blízkých přátel Williamem Davidem Brodiem.

Zástupkyně týmu F1 Williams a zároveň Frankova dcera Claire Williamsová říká: „Lidé mohou nabývat dojmu, že se jedná o historii týmu na trati a chronologii týmu v průběhu let, ale tak to není.“

„Je to převážně výprávěno knihou mé maminky, kterou napsala v roce 1991 po tatíčkově nehodě. Zaměřuje se na Frankovy počátky v motoristickém sportu, závodění koncem šedesátých let, jak získal tým v sedmdesátých letech, první úspěch v 80. letech a je i o jeho nehodě. Vypráví příběh, který lidé o našem týmu neznají.“

Světová premiéra se konala v úterý v noci v londýnském kině Curzon Mayfair a přitomni byli i Claire Williamsová, Lance Stroll a Felipe Massa.

Promítání v českých kinech zatím není potvrzeno.

foto: autosport, independent, f1 fanatic, f1 williams

Kategorie: Video

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *