Nedávno jsem vám psal, že Lamborghini se svých atmosférických motorů jen tak nevzdá. To je naprosto skvělá zpráva. Šéf Lamborghini, Stefano Domenicalli to navíc na Festival of Speed v Goodwoodu celé potvrdil. Příští velké Lambo bude mít stále hřmotný dvanáctiválec a k tomu navíc hybridního pomocníčka.

Chvíli po nejextrémnějším býkovi přijde na řadu Huracán. První v řadě ale už čeká SSUV Urus. Stane se tak prvním Lamborghini v historii s hybridním pohonem (samozřejmě sériové). Ten dorazí už na konci tohoto desetiletí. Podle posledních informací bude pohonná jednotka upravené ústrojí z Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid, což je auto, které má šest set osmdesát koní a spotřebu necelé tři litry. Tahle budoucnost zní líp!

[article id=5126]

Nástupce Aventadoru dorazí v příští dekádě. Ještě předtím ale mocný Aventador zazpívá svou labutí píseň v podobě Superveloce Jota (SVJ). Nejextrémnější Aventador a dost možná i nejrychlejší Lamborghini všech dob. V plánu má sesadit Porsche 911 GT2 RS, jakožto držitele rekordu produkčních aut na Nürburgringu.

A ještě bonbonek na závěr. V Bologni se šušká o čtvrtém modelu. Co by to tak mohlo být? Že by luxusní sedan Estoque? Byl by to první SSedan?

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *