Studie, okolo které kolovaly pouze zvěsti, se na posledním zasedání představenstva dočkala zelené pro sériovou výrobu. Podle posledních informací můžeme usoudit, že první elektrický model Taycan, bude mít dva větší sourozence. Jedno „obyčejné“ kombi a robustní kombi verzi (Cross Turismo) se zvýšeným podvozkem pro náročné cesty na ostrovní chatu.

Koncept Cross Turismo se poprvé objevil na letošním ženevském autosalonu. Jde samozřejmě o Porsche, takže o výkon nebude nouze. Pohledné kombi bude mít pod kapotou dva motory, které spolu dohromady vyprodukují 600 koní. Tento výkon umožní vozu zrychlit z klidu na 100 km/h za tři a půl vteřiny. Maximální rychlost by měla přesahovat hranici 250 km/h.

Čtyřdveřový krasavec bude zahrnovat 800 voltovou architekturu od Porsche, která slibuje velmi rychlé nabíjení. Automobilka tvrdí, že během čtyř minut na nabíječce přibude vozu 100 km dojezdu. Dojezd činí, podle starých cyklů NEDC, 500 km. Hodnoty WLTP zatím nejsou známy.

Rozšiřující výroba elektromobilů znamená dobré zprávy pro trh práce. K 1200 novým zaměstnancům Porsche, pro výrobu modelu Taycan, se teď připojí dalších 300. A všichni teď mají plné ruce práce, protože Taycan jde do prodeje již během příštího roku.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *