CEO Porsche Oliver Blume se společně s předsedou představenstva Michaelem Steinerem a šéfem LMP1 Andreasem Steidlem setkal s ředitelem Formule E Alejandrem Agagem při závodě elektrických formulí v Monaku. Objevení těchto klíčových postav z Porsche při závodě elektrických formulí dávalo najevo, že automobilka skutečně zvažuje sestavení plně elektrického monopostu. „Přijali jsme pozvání od Alejandra Agaga abychom se podívali na závody elektrických formulí. Je to určitě zajímavá soutěž, i když ještě nepovoluje tolik konstruktérské svobody.“ říká Steidl.

Hlavounům z Porsche se prý příliš nezdá systém, jakým se Formule E momentálně jezdí. Při závodě jsou k dispozici dvě formule a řidič si je v polovině prohodí. Vybitou za nabitou. To ovšem změní příští sezóna. Nové baterie od McLarenu prý totiž vydrží celý závod.

Porsche plánuje na rok 2020 plně elektrický vůz s názvem Mission E. Jejich zájem o Formuli E tak dává smysl. Svou účastí v této soutěži získají potřebné zkušenosti při stavění elektrických Porscháků.

… Jo a, šíří se klepy o účasti automobilky Ferrari v této soutěži.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *