Ike West byl texaský ropný milionář jako vystřižen ze seriálu Dallas. Ke svému bohatství, které dával okázale najevo, potřeboval samozřejmě i třešničku na dortu – hledal a našel. Jmenovala se Sandra Ilene West a se svým manželem vytvořila ideální pár boháčů, za kterými by bulvár slintal i dnes. Okázalý životní styl, bujaré večírky, autopark exkluzivních značek a hodně drog. Psala se ale šedesátá léta, bulváru tolik nebylo, zato dostupnějších drog ano.

Ike West bohužel v pouhých 34 letech zesnul. Zanechal po sobě majetek, který po něm vdova rozprodávala – nákladný životní styl něco stál. Sandra Ilene West zemřela na předávkování barbituráty v roce 1977 ve věku 38 let.

A teď to začne být o autech a lásce až za hrob. Vykonavatelem závěti se stal Sandřin švagr Sol West a když mu ji advokát přečetl, zkoprněl. Sandra Ilene West žádala, aby byla pochována ve svém oblíbeném modrém Ferrari 330 America z roku 1964, oblečená ve svůdném negližé v pohodlně nastaveném sedadle řidiče. Na celou akci byla v závěti vyhrazena i relativně vysoká částka.

Ferrari 330 America z roku 1964 bylo ve své době jedním z nejoblíbenějších sportovních vozů. Tento model převzal karoserii, kterou navrhl  Pinifarina pro model Ferrari 250 GT/E a také jeho podvozek. Nový byl čtyřlitrový motor V12 s výkonem 300 koní. Celkem vzniklo jen kolem padesáti automobilů, o které se poprali převážně pracháči v USA.

Exkluzivní auto s ulítlou milionářkou na sedadle, může být pro mnohé šílence lákadlem i pod zemí. Vykonavatel závěti se tedy rozhodl splnit všechno tak, jak si Sandra přála, ale pro jistotu vše nejdřív zalil do obrovského betónového kvádru a až ten „pochoval“ do země, hned vedle hrobu jejího manžela.

Jejich hroby se na hřbitově v San Antoniu staly turistickou atrakcí. Jsou nenápadné a skromné. Ale tam pod nimi… Ferrari s výstřední ženou a oříšek pro archeology v budoucnu. Sandra West věděla, jak žít. I jak nežít…


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *