Karabiniéři. Jedna ze čtyř bezpečnostních italských složek, která si hlídá menší města a vesničky a funguje také jako vojenská policie dostala jako posilu pro hlídání pobřežních chuligánů nové rekruty. Po spolupráci se skupinou FCA v podobě pět seti kusů Fiatu Tipo dostali nyní i chlapáky Jeep Wrangler. Svou premiéru si odbyl včera za přítomnosti samotného Marchionneho.

Wrangler dostal přezdívku Gazelle a bude jezdit pouze po pobřežích slunné Itálie od San Marina až po Milán. Vůz má balíček úprav Mopar one, který jej ještě více uschopňuje v terénu a to třeba díky přizvednutí o dva palce a upravené stabilizaci. K rychlému svištění terénem pak pomáhá i ochrana před blátem a nové zástěrky. Samozřejmostí jsou pak sirény, majáky a ostatní policejní doplňky. Když už jsem u toho svištění, tak Gazelu pohání naftový čtyřválec o obsahu 2.8 litru. V kombinaci s automatickou převodovkou produkuje sto padesát osm koní a kroutí 400 Nm.

Nejde však o první ani o poslední spolupráci koncernu FCA s Karabiniéry. V minulosti jim byl předán již vůz Jeep Renegade, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio pro rychlé transportování orgánů a jako eskorta pro ceremoniály. Ve flotile pak najdete ještě nezlomnou Pandu 4×4 a armádu Ducato a Dobló.

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *