Znáte WLTP? Celosvětově odsouhlasený testovací standard měření a určování hodnot spotřeby paliva a emisí automobilů, vycházející ze skutečných jízdních dat z celého světa. Na své pastířově cestě zanechává velkoobjemové oběti a z modelových nabídek tak mizí zajímavé specifikace (Audi SQ5, AMG V12, nebo benzínové sedmičkové BMW a M3).

Mocné kladivo tentokrát udeřilo na značku Peugeot, kde přimáčklo k zemi produkci malého a zábavného hot hatche 308 GTi. Ten nyní musel zastavit svou produkci, ale automobilka ujišťuje, že se do nabídky značky vrátí, jakmile se s celou záležitostí vypořádají. Hlavně s motorem 1.6 THP. Výroba se pozastavuje od letošního června do letošního října. Během odstávky dostane 308 GTi filtr pevných částic, který by s celým nepříjemným problémem mohl zamávat. Výkon prý zůstane na hodnotě 270 koní.

Automobilka má tak teď možnost svůj ostrý hatchback během odstávky ještě vylepšit. Jeho „eko-friendly“ verzi nám ukáže v září na pařížském autosalonu, kde bude společně s novou generací modelu 2008 a kombi verze modelu 508. Vynikající příležitost pro Peugeot, ukázat všem vylepšený hot-hatch pro 21.století, přátelský k novým evropským normám.

Kladivo WLTP se ale znovu napřahuje a vyhledává svou další obět. Něco nám říká, že na ni nebudeme dlouho čekat.

[article id=5433]

Napsal pro vás: Vladimír Kadera

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *