Francie teď válí. Podle vedoucího Peugeotu Jean-Philippa Imparatoa jde o význačný koncept automobilky. Kupé se připravovalo dva roky a doprovázel ho hashtag #UnboringTheFuture.  Podle zatím malé ukázky toho zatím moc nevyčteme. Možná jen to, že bude mít protáhlou kapotu, pod kterou se určitě vejde jedna-šestka THP z modelu 308 GTi. Slyšíte mě?

Je dost možné, že vůz bude stát na nové pět set osmičce. Podle Jean-Philippa ho první kontakt s hotovým konceptem přinutil cítit se opět jako malé dítě. Z toho si můžete vydedukovat cokoli, buď měl opravdu dětinskou radost, nebo si prostě jen nadělal do kalhot.

Až se to zdá nemožné, že se Peugeot, který teď žehlil u WLTP problém s 308 GTi vzchopil pro dvoudveřové kupé. Ale já doufám, že se pochlapí. Chci elegantní, lehké kupé se silným motorem, náhonem na správnou nápravu, manuální převodovku a retro kabát. Jestli se mi splní alespoň dvě přání je to na rok 2018 výhra!

Co na nás vybalí uvidíme až na začátku října, kdy sto dvacátá Paris Motor Show vypukne. Kromě této novinky přiveze francouzská automobilka i 508 ve verzi Wagon.

Vladimír Kadera

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *