Francouzská automobilka zaznamenala v loňském roce velký úspěch. Její tržby se zvýšily o 10,4% a to hlavně díky expandování mimo Evropu a vypuštění více modelů kategorie SUV, které jsou v posledních vyhledávaným zbožím. Francouzi tak můžou slavit, bohužel ale ne všichni. Citroen hlásí pokles zisků o 7,5% a automobilka DS dokonce 38,5 procenta.

Nový ředitel značky Peugeot Jean-Philippe Imparato byl dotázán, zdali bude automobilka následovat trend s elektrickými modely, kvůli stále se zpřísňujícím emisním normám.

„Chceme aby se Peugeot stal leaderem v elektrickém pohonu. Do roku 2019 bude 8% našich modelů k mání s elektrickým pohonem a do roku 2020 to bude 50%. Elektrický pohon pro nás není hudba budoucnosti, ale je to právě tady a teď. Věřím, že je správné nabízet elektromobil již teď, ale v příštích pár letech budeme mít zcela novou platformu, která bude schopna pokrýt celý trh. Dáme vám tak na výběr ze čtyř variant. Diesel, benzín, hybrid a elektřina.

[article id=5404]

Chceme také vytvořit perfektní zázemí pro elektromobily. Takové, které vám dovolí jet na dovolenou, nebo ujet 1000 kilometrů najednou bez problémů. Vlastníci našich modelů tak nebudou vlastnit jen naše auto, ale budou součástí celého ekosystému.“

Peugeot má tak docela napilno, vybudovat takto rozsáhlou síť totiž rozhodně nebude jednoduché. O tom, jak bude ekosystém o kterém Jean-Philippe hovoří rozsáhlý, můžeme zatím pouze diskutovat.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *