Direct Adaptive Steering (DAS) je systém, který vylučuje jakékoli fyzické spojení mezi volantem a koly. Namísto toho se spoléhá na řídící jednotky a elektromotory nastavující úhel natočení kol. Mělo se tak docílit dokonalého řízení a vyšlápnout si tak na konkurenty jako BMW řady 3. Realita je ovšem jiná a systém dostal studenou sprchu od novinářů po celém světě. Téměř všichni se shodují na tom, že je řízení fádní a vůbec to není zábava.

Celou situaci zachránilo prase! Jmenuje se Pigcasso a je to statný vepř z Jižní Afriky, který v sobě skrývá umělecké vlohy. Místo plátků z Kauflandu teď servíruje umělecká díla, která maluje se štětcem v rypáku.

[banner group=‘article-banner’]

Nissan, pod jehož křídla Infiniti patří napadlo využít toto malující prase pro návrh nové testovací tratě. Pigcasso dostal plátno na otevřeném asfaltovém prostranství a začal malovat. Jeho kresba byla poté přenesena na povrch dráhy a závodní okruh byl na světě.

Na trať vyjíždí Infiniti G50 (v Japonsku známé jako Infiniti Skyline) s automobilovým závodníkem Michaelem Krummem a systémem DAS. Závodník je samozřejmě zpočátku překvapen komplikovaností tratě ale nakonec se adaptuje a jízdu si užívá. Spíše než závodní okruh to připomíná driftovací soutěž.

Vůz na šílené trati docela funguje ale to samozřejmě nebyl záměr. Šlo tady o zábavu. A když se podíváte na Michaela vidíte, že se to povedlo.

[article id=3487]

foto: Motor1, Infiniti


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *