Proč vůbec vznikl?

Americká automobilka Tesla nabízí svou revoluční prvotinu Model S již od roku 2012. Jeho cena je ale přes 3 000 000 korun. A proto je tu Model 3. Ten má být takovou lidovkou. Je to menší, praktičtější a levnější bráška modelu S. Aby si i obyčejný dělník z Bruntálu mohl dovolit elektrickou jízdu.

Bude se prodávat v ČR?

Ano bude. Její cena bude 840 000 kč bez DPH. K mání bude i finanční program Tesly Business Lease v České republice. Dle Aleše Neuschla z této společnosti by se měsíční pronájem měl pohybovat okolo 28 000 korun. K českým zákazníkům se dostane během roku 2018.

Jak daleko s ní dojedu?

Dojezd se v základním modelu udává 220 mil. To je zhruba 350 kilometrů. Testovací prototyp prý však zvládne ujet až 500 km! To znamená cestu z Prahy do Brna a nazpátek bez nabíjení. Pokud jde o nabíjení tak za jednu hodinu se v Tesle vykouzlí na naší obyčejné české zásuvce 50 km. S použitím Tesla Supercharger je to pak skoro 200 kilometrů za 30 minut!

Jak to auto vypadá?

Rozhodně to není žádná obludnost. Typově jde o klasický sedan. Vypadá svěže, moderně a elegantně. Jeho vzhled sází na funkčnost a vidět je to například na koeficientu odporu, který má hodnotu 0,23. Jen pro srovnání: Ferrari F40 má tuto hodnotu 0,34!

Co je pod kapotou?

Vůbec nic. Pod kapotou je stejně jako vzadu úložný prostor. Dohromady dávají tyto dva prostory 420 litrů. Teslu pohání akumulátor uložený pod středovou částí vozu s výkonem 75 kWh a na 100 km/h vás dostane za 5.1 vteřin. Pohání se zadní náprava a na přání bude i možnost pohonu obou náprav (Dual Motor).

[banner group=‘article-banner’]

Měl bych si ji předobjednat?

Pokud toužíte vyzkoušet něco nového a sympatizujete s Muskovou myšlenkou tak určitě neotálejte. Vy ostatní si ale ještě chvíli počkejte. Česko má bohaté zásoby lithia, ze kterých Tesla vyrábí baterie. Jsme tak ve hře o další umístění tzv. Gigafactory, ve které se tyto baterie vyrábí. A čím víc baterií se bude vyrábět, tím bude Tesla dostupnější a dostupnější.

foto: Tesla, cnet, motor1

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *